Class Officers

Current Class Officers

Serving five year terms elected in 2018

Trustees at large:
President – Glen Woods (13th Co.) Rusty Cone (11th Co)
Vice President – Sean Coffey (13th Co.) Matthew Elias (11th Co.)
Treasurer – Kevin Liddy (17th Co.) Joe Martin (10th Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Bob Novak (34th Co.)
Terry O’Brien (10th Co.)

Past Administrations

Elected in 2013

Trustees at large:
President – Glen Woods (13th Co.) Rusty Cone (11th Co)
Vice President – Sean Coffey (13th Co.) Matthew Elias (11th Co.)
Treasurer – Kevin Liddy (17th Co.) Joe Martin (10th Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Bob Novak (34th Co.)
Terry O’Brien (10th Co.)

Elected in 2008

Trustees at large:
President – Glen Woods (13th Co.) Rusty Cone (11th Co)
Vice President – Sean Coffey (13th Co.) Matthew Elias (11th Co.)
Treasurer – Kevin Liddy (17th Co.) Chris Hassler (17th Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Bob Novak (34th Co.)
Terry O’Brien (10th Co.)

Elected in 2003

Trustees at large:
President – Glen Woods (13th Co.) Rob Cloutier (18th Co)
Vice President – Sean Coffey (13th Co.) Matthew Elias (11th Co.)
Treasurer – Kevin Liddy (17th Co.) Glen Ives (10th Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Bob Novak (34th Co.)
Eddie Reid (21st Co.)

Elected in 1998

Trustees at large:
President – Arch Griffin (22nd Co.) Matthew Elias (11th Co.)
Vice President – Bob Novak (34th Co.) Jim Fiorelli (4th Co.)
Treasurer – Kevin Liddy (17th Co.) Michael Holden (4th Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Ron McNeal (31st Co.)
John Skogsberg (23rd Co.)

Elected in 1993

Trustees at large:
President – John Rudder (12th Co.) Mark Hubal (1st Co)
Vice President – John O’Neil (6th Co.) Steve Sutton (6th Co.)
Treasurer – Kevin Liddy (17th Co.) Dennis Reilly (22nd Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Bob Schmermund (15th Co.)
Glen Wheless (24th Co.)

Elected in 1988

Trustees at large:
President – Steve Maloney (16th Co.) Bruce Gearey (30th Co.)
Vice President – Maurice Tose (17th Co.) John O’Neil (6th Co.)
Treasurer – John Rudder (12th Co.) Dennis Reilly (22nd Co.)
Secretary – Vince Balderrama (11th Co.) Bob Schmermund (15th Co.)
Glen Wheless (24th Co.)

Elected in 1983

President – Ken Waldie (10th Co.)Treasurer– Maurice Tose (17th Co.)
Vice President – Steve Maloney (16th Co.)Secretary – Mike Conklin (33rd Co.)
Corresponding Secretary – Bob Schmermund (15th Co.)

Elected in 1978

President – Ken Waldie (10th Co.)Treasurer – Maurice Tose (17th Co.)
Vice President – Steve Maloney (16th Co.)Secretary – Mike Conklin (33rd Co.)
Corresponding Secretary – Bob Schmermund (15th Co.)